Systemowa wycieraczka obiektowa lepsza od zwykłej wycieraczki podłogowej?

Systemowa wycieraczka obiektowa to nic innego jak sprawdzona kombinacja kilku wkładów spełniających swoje funkcje czyszczenia i/lub osuszania obuwia. Pozwala to na zatrzymanie całego błota ze śniegu czy opadów deszczu zaraz w strefie wejścia, nie wnosząc brudu w głąb budynku. A to ogromna oszczędność czasu na sprzątanie podłóg w całym obiekcie.

Czym zatem się różni uniwersalna wycieraczka podłogowa od tej profesjonalnej, systemowej? Głównie funkcjonalnością, wielkością, ale i jakością materiałów. Wycieraczka z marketu to przeważnie mata gumowa albo tekstylna albo stalowa. Decydując się na wycieraczkę systemową, można połączyć wkłady czyszczące, skrobiące i osuszające w jedną funkcjonalną całość.

Jaką wycieraczkę na zewnątrz, a którą do wewnątrz budynku?

Przy systemowych wycieraczkach obiektowych są dwie możliwości – albo zastosowanie wycieraczki czyszczącej (czyszcząco-osuszającej) tylko przed wejściem do budynku albo jeszcze dodatkowa wycieraczka w przedsionku lub korytarzu osuszająca obuwie z wody.

Wycieraczka obiektowa może być uniwersalna, ale wszystko zależy od miejsca jej instalacji. Na zewnątrz przed obiektem, gdzie nie ma zadaszenia i mata wystawiona jest na różne warunki atmosferyczne, zastosowanie mają tylko materiały z gumy, stali czy szczotek, tekstylia się tutaj nie sprawdzą. I to jedyne przeciwskazanie dotyczące kombinacji wkładów wycieraczek obiektowych odnośnie miejsca ich instalacji w zewnętrznej lub wewnętrznej strefie wejścia. Więcej na temat zastosowań wycieraczek systemowych na zewnątrz czy wewnątrz budynków opisujemy tutaj >> 

Oczywiście najlepszą możliwą opcją jest podwójne zabezpieczenie wejścia wycieraczką zewnętrzną oraz wewnętrzną, doczyszczającą obuwie z resztek piasku, błota i wody. Wtedy mamy pewność, że wszelkie zanieczyszczenia pozostaną w miejscu maty podłogowej i nie rozniosą się po całym budynku.

Zabezpieczenie schodów i podłóg przed poślizgiem

Jak błoto czy odrobina wody na podłodze to wystarczy pośpiech, i o upadek czy zwichnięcie kostki nietrudno. Dbając o bezpieczeństwo przechodniów, systemowe wycieraczki obiektowe znakomicie spełniają swoją dodatkową rolę. Zabezpieczenie ślizgich podłóg z płytek czy schodów rozpoczyna się już na etapie wejścia do budynku. Mata obiektowa, która osuszy obuwie z resztek wilgoci, to nie tylko estetyczne i czyste wnętrze, ale pewność, że nie zostanie naniesiona zbędna woda do środka budynku. Warto i to wziąć pod uwagę przy wyborze wycieraczki do danego obiektu, pamiętając o deszczowych czy zimowych dniach w roku.

Zdjęcie tytułowe: Pexels

logo

Napisz do nas
biuro@polentex.pl

Zadzwoń do nas
58 340 35 16

logo