Wycieraczka obiektowa – jeden ze sposobów na oszczędność w kosztach budynku

Wycieraczka obiektowa to niepozornie jeden z elementów, które pozwolą na zaoszczędzenie kosztów związanych z eksploatacją budynków. Przy dzisiejszych wysokich cenach ogrzewania i rosnącej inflacji, każda złotówka zaoszczędzona na każdy możliwy sposób, to dobre rozwiązanie. Nie rezygnując z podstawowych funkcji budynku, takich jak ciepłe pomieszczenia dla jego użytkowników, nie potrzeba rezygnować również z czystości i estetyki obiektu. Ograniczając usługę sprzątania do minimum, zaoszczędzimy sporo na przestrzeni kilku lat. Wystarczy dobry wybór sprawdzonej wycieraczki obiektowej, która będzie jednorazowym i opłacalnym wydatkiem, pozwalającym na zminimalizowanie kosztów sprzątania budynku.

Wycieraczka obiektowa, a koszty sprzątania?

Wycieraczka obiektowa w czasach kryzysu? Brzmi dla większości osób irracjonalnie. Wstrzymując zakupy i ograniczając koszty, pozostaje wrażenie, że innych sposobów już nie ma, aby zatrzymać tracący na wartości pieniądz w budżecie firmy. A jednak są usługi związane z eksploatacją budynku, których nie da się wyeliminować. Należą do nich stałe koszty użytkowania tj. konieczne remonty przy awariach, ogrzewanie, woda, prąd, ochrona obiektu czy choćby sprzątanie.

Czy zatem powinniśmy zrezygnować ze sprzątania budynku, bo jest ono coraz droższe? Niekoniecznie! Można je ograniczyć do minimum, zmniejszając jego częstotliwość do kilku razy w miesiącu. Instalując naprawdę dobrą, bo ze sprawdzonej jakości materiałów wycieraczkę obiektową, jest to to zarazem mądre i sprytne rozwiązanie. W ten właśnie sposób zmniejszymy koszt sprzątania obiektu, zachowując przy tym jego estetykę.

błędne koło wycieraczki

Grafika: Błędne koło

Wygląd i estetyka obiektu – nie bez znaczenia dla jego użytkowników

Komfort użytkowników budynku przede wszystkim. W czasie jesienno-zimowym wzrastają koszty eksploatacyjne: ogrzewanie, oświetlenie, zasilanie, ale też koszt sprzątania (błoto, śnieg, deszcz). Wynajmując budynek pod usługi, nie można sobie pozwolić na rezygnację z powyższych elementów, czystość jest jednym z nich. Jak zatem wybrnąć z sytuacji, kiedy okres zimowy jest szczególnie ciężki dla portfela, a ceny usług i zakupów cały czas rosną? Warto dobrać odpowiednią wycieraczkę obiektową dopasowaną do rodzaju budynku oraz natężenia ruchu w nim panującym. Cały brud wnoszony do budynku pozostaje w miejscu zainstalowanej maty wejściowej, co pozwala na mniejszą częstotliwość sprzątania podłóg w obiekcie.

Uniwersalna wycieraczka systemowa dla budynku

Aby wycieraczka systemowa spełniała jak najlepiej swoją funkcję czyszczenia obuwia, ważne aby była dobrze dobrana do miejsca – Wycieraczki systemowe w aranżacji wnętrz, na co zwracać uwagę? Istotny jest rodzaj obiektu, miejsce jej instalacji (na zewnątrz czy do wewnątrz) oraz intensywność natężenia ruchu pieszego i/lub wózków (sklepowych, dziecięcych, inwalidzkich). Czy zatem istnieje uniwersalna wycieraczka podłogowa? Dzięki produktom, takim jak wycieraczki systemowe, ogólnie rzecz biorąc – istnieje, w zależności od branej pod uwagę strefy wejścia do budynku. Czy chcemy taką matę zamieścić na dworze przed wejściem, w przedsionku czy we wnętrzu – o poszczególnych strefach wejścia piszemy tutaj: Strefy wejścia do budynku

Zdjęcie tytułowe: Pexels

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
logo

Napisz do nas
biuro@polentex.pl

Zadzwoń do nas
58 340 35 16

logo