wycieraczka obiektowa aluminiowa Polentex wkład tekstylny

Wycieraczki obiektowe – czy powinny posiadać atesty?

Wycieraczki obiektowe, a atesty – czy jest to wymagane i potrzebne? To pierwsze z pytań, które się nasuwa przy zakupie produktów będących wyposażeniem obiektu. Znając bliżej rynek budowlano-wykończeniowy wiemy, jak istotne są wszelkie normy dla materiałów, które budują lub upiększają każdą nieruchomość. Miejsce, w którym mieszkają na co dzień lub przebywają ludzie. Również systemowe wycieraczki obiektowe nie są tu wyjątkiem. Atest higieniczny PZH dla produktów powstających w polskiej fabryce, jest dzisiaj już prawie, że normą. Dosłownie i w przenośni, choć nadal w większości przypadków prawnie nieobowiązkowy. Jakie zatem wymagania powinny spełniać wycieraczki obiektowe, aby były bezpieczne dla otoczenia?

Wycieraczki obiektowe – atest higieniczny PZH

Wycieraczki obiektowe, a atest PZH? Certyfikat (atest) higieniczny to innymi słowy świadectwo określające właściwości gotowego produktu, potwierdzające ich zgodność z przepisami oraz normami obowiązującymi w Polsce. W chwili obecnej, atest higieniczny wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH, obowiązuje jedynie produkty mające kontakt z wodą przeznaczoną do spożycia przez ludzi. Jednak mimo to, dobrze jest widziany, bo określa produkt bezpieczny, który nie ma negatywnego wpływu na ludzkie zdrowie i środowisko naturalne. Dlatego jako polski producent wycieraczek obiektowych dbamy o to, aby nasze produkty były nie tylko najlepszej jakości, ale także nieszkodliwe i bezpieczne dla każdego użytkownika.

Atestowane wycieraczki systemowe produkcji Polentex

Wycieraczki obiektowe marki Polentex posiadają odpowiednie atesty PZH i zakres zastosowania w określonych obiektach:

  1. Obiektowe wycieraczki aluminiowe typu Combi przeznaczone są do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, w tym oświatowo-wychowawczych, hotelach, szpitalach, kinach, teatrach, centrach handlowych.
  2. Wycieraczka gumowo-aluminiowa Kabe Mat Original przeznaczona jest do stosowania we wejściach do restuaracji, budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, w tym placówkach oświatowo-wychowawczych, hotelach, szpitalach, kinach, teatrach, centrach handlowych itp..
  3. Wycieraczki tekstylne Protect Excellence i Protect Super przeznaczone są do stosowania w wejściach do restauracji, budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, w tym w placówkach oświatowo-wychowawczych, hotelach, szpitalach, kinach, teatrach, centrach handlowych itp..
  4. Wycieraczki tekstylne typu ryps przeznaczone są do stosowania wewnątrz budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, w tym w obiektach handlowych, oświatowo-wychowawczych, biurowych, hotelach, kinach, szpitalach.
  5. Wycieraczka (mata) gumowa ażurowa przeznaczona jest do stosowania w pomieszczeniach produkcyjnych (za wyjątkiem przemysłu spożywczego, rolno-spożywczego i farmaceutycznego), na podjazdach, przejściach itp..
  6. Kraty stalowe cynkowane ogniowo przeznaczone są do stosowania jako pomosty obsługowe, ciągi komunikacyjne, klatki schodowe, przęsło ogrodzeniowe, wypełnienia barierek, ścianki działowe i elewacyjne.

Link do naszych atestów PZH:

Zdjęcie tytułowe: Polentex

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
logo

Napisz do nas
biuro@polentex.pl

Zadzwoń do nas
58 340 35 16

logo