Projektując wnętrze, czy to domu jednorodzinnego czy biurowca, warto dopasować każdy z elementów. Nie tylko ładnie, ale i praktycznie – taki powinien być każdy projekt, niezależnie od rodzaju budynku. Wycieraczki systemowe to dzisiaj jeden z elementów aranżacji wnętrz już na etapie projektu budowlanego lub w przypadku modernizacji budynku. Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze wycieraczki obiektowej?
Wycieraczki systemowe pełnią dwie podstawowe funkcje w każdym z budynków, gdzie są one montowane:
Właściwie każdą decyzję, nawet tak z pozoru błahą, jak zakup wycieraczki podłogowej, należy zacząć od pytania – po co mi ona potrzebna? Pierwsze skojarzenie i pierwsza odpowiedź to utrzymanie podłóg w czystości. Jednak przy wyborze wycieraczki systemowej przyda się nam więcej informacji takich, jak intensywność ruchu w danym obiekcie, jaki mamy teren przed budynkiem oraz jakie możliwości montażu w strefie wejścia, wewnątrz czy na zewnątrz. Biorąc pod uwagę tych kilka czynników, wybór rodzaju wycieraczki systemowej staje się nie tylko łatwiejszy, ale i sensowniejszy. I tak przykładowo, gdy nie ma miejsca czy możliwości montażu wycieraczki systemowej przed budynkiem, wycieraczka tekstylna typu ryps czy mata wejściowa do wnętrza budynku, również spełni swoją rolę w utrzymaniu porządku i estetyki.
Nowoczesne wnętrza potrzebują nowoczesnej oprawy, ale i minimalizmu. Jeśli zdecydujemy się na oryginalny kształt wycieraczki systemowej na zamówienie, to zalecamy raczej subtelną kolorystykę. Podobnie z wielkością, jeśli długa czy szeroka (duża) wycieraczka obiektowa, to zdecydowanie lepiej się będzie prezentować w kolorach szarości lub antracytu niż np. w soczystej czerwieni. Wszystko zależy od stylu w aranżacji danego obiektu i jaki efekt aranżacyjny chcemy osiągnąć.
W nawiązaniu do powyższego, minimalizm również w przypadku wycieraczek obiektowych, wygląda zdecydowanie lepiej niż przesadzona kolorystyka. Lepiej zaaranżować wnętrze dodatkami, takimi jak obrazy, tekstylia, dywany itp. niż przesadzić z kolorystyką elementów stałych, jakim są m.in. systemowe wycieraczki aluminiowe. Im mniej, tym więcej i bardziej estetycznie. Dzisiaj liczy się przede wszystkim wysoka jakość materiałów, co widać i okiem, i pod kątem żywotności danego produktu.
Wszystko zależy od miejsca i zakresu prac. Jeśli dopiero co projektujemy budynek, to mamy morze możliwości, bo przygotowujemy miejsce np. w postaci zagłębienia w posadzce dla ramy wycieraczki systemowej. Inaczej jest w przypadku już istniejących podłóg, czy to wewnątrz czy na zewnątrz budynku. Modernizując wnętrze nie zawsze zmieniamy płytki, ale nie stanowi to przeszkody w instalacji wycieraczki pod wymiar. Można wtedy przykładowo wybrać wycieraczkę obiektową na antypoślizgowej macie >>
To jedno z pierwszych pytań przy wyborze rodzaju wycieraczki do danego obiektu. Jaki teren mamy przed budynkiem? Wyłożony kostką, na bieżąco sprzątany, a przez to mniej brudu wnosimy do wnętrza, czy może w pobliżu znajduje się zaniedbany teren piaszczysty? Efekt końcowy, który chcemy uzyskać, wybierając jakąkolwiek wycieraczkę podłogową, zawsze jest ten sam – czyste podłogi w budynku. Dlatego, aby strefa wejścia wyglądała estetycznie, wybierzmy dobrą wycieraczkę systemową. Im wyższa, jak np. Combi Standard 22 , która jest montowana w sporym zagłębieniu, tym więcej niechcianego piachu i zanieczyszczeń pozostawimy na zewnątrz.
Zdjęcie tytułowe: Pexels
Odwiedź nas
ul. Narwicka 19 B, 80-557 Gdańsk
Napisz do nas
biuro@polentex.pl
Zadzwoń do nas
58 340 35 16