kobieta projektująca wnętrze praca przy komputerze projekt wycieraczki systemowej

Wycieraczki systemowe w aranżacji wnętrz, na co zwracać uwagę?

Projektując wnętrze, czy to domu jednorodzinnego czy biurowca, warto dopasować każdy z elementów. Nie tylko ładnie, ale i praktycznie – taki powinien być każdy projekt, niezależnie od rodzaju budynku. Wycieraczki systemowe to dzisiaj jeden z elementów aranżacji wnętrz już na etapie projektu budowlanego lub w przypadku modernizacji budynku. Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze wycieraczki obiektowej?

Wycieraczki systemowe – estetyka i funkcjonalność

Wycieraczki systemowe pełnią dwie podstawowe funkcje w każdym z budynków, gdzie są one montowane:

  • estetyka – to nie tylko pierwsze wrażenie, które pozostaje na długo w pamięci, ale także pokazanie wyczucia stylu przez właściciela budynku. Eleganckie wnętrza czy glamour potrzebują odpowiedniej oprawy, również przy podłodze. Odpowiednia kolorystyka wycieraczki obiektowej powinna być dopasowana do charakteru pozostałych elementów wyposażenia obiektu – kolorystyki ścian, dekoracji, mebli, terakoty czy glazury. Dopełnienie wizualne całości aranżacji wnętrz, ale również, co nie mniej istotne, jej praktyczna zastosowanie.
  • funkcjonalność – czyli jak najdłużej utrzymać czyste podłogi w budynku – w domu, sklepie, restauracji czy budynku użyteczności publicznej. Każdy z nas chce przebywać w komfortowych warunkach, prywatnie i zawodowo. Wycieraczka podłogowa to gwarancja i podstawa porządku na dłuższy czas.

5 ważnych elementów wycieraczki obiektowej w projekcie aranżacji wnętrza

1. Rodzaj wycieraczki systemowej, a nasze zapotrzebowanie

Właściwie każdą decyzję, nawet tak z pozoru błahą, jak zakup wycieraczki podłogowej, należy zacząć od pytania – po co mi ona potrzebna? Pierwsze skojarzenie i pierwsza odpowiedź to utrzymanie podłóg w czystości. Jednak przy wyborze wycieraczki systemowej przyda się nam więcej informacji takich, jak intensywność ruchu w danym obiekcie, jaki mamy teren przed budynkiem oraz jakie możliwości montażu w strefie wejścia, wewnątrz czy na zewnątrz. Biorąc pod uwagę tych kilka czynników, wybór rodzaju wycieraczki systemowej staje się nie tylko łatwiejszy, ale i sensowniejszy. I tak przykładowo, gdy nie ma miejsca czy możliwości montażu wycieraczki systemowej przed budynkiem, wycieraczka tekstylna typu ryps czy mata wejściowa do wnętrza budynku, również spełni swoją rolę w utrzymaniu porządku i estetyki.

2. Wielkość i kształt wycieraczki obiektowej

Nowoczesne wnętrza potrzebują nowoczesnej oprawy, ale i minimalizmu. Jeśli zdecydujemy się na oryginalny kształt wycieraczki systemowej na zamówienie, to zalecamy raczej subtelną kolorystykę. Podobnie z wielkością, jeśli długa czy szeroka (duża) wycieraczka obiektowa, to zdecydowanie lepiej się będzie prezentować w kolorach szarości lub antracytu niż np. w soczystej czerwieni. Wszystko zależy od stylu w aranżacji danego obiektu i jaki efekt aranżacyjny chcemy osiągnąć.

3. Estetyka i kolorystyka mat wejściowych

W nawiązaniu do powyższego, minimalizm również w przypadku wycieraczek obiektowych, wygląda zdecydowanie lepiej niż przesadzona kolorystyka. Lepiej zaaranżować wnętrze dodatkami, takimi jak obrazy, tekstylia, dywany itp. niż przesadzić z kolorystyką elementów stałych, jakim są m.in. systemowe wycieraczki aluminiowe. Im mniej, tym więcej i bardziej estetycznie. Dzisiaj liczy się przede wszystkim wysoka jakość materiałów, co widać i okiem, i pod kątem żywotności danego produktu.

4. Sposób montażu wycieraczki – możliwości

Wszystko zależy od miejsca i zakresu prac. Jeśli dopiero co projektujemy budynek, to mamy morze możliwości, bo przygotowujemy miejsce np. w postaci zagłębienia w posadzce dla ramy wycieraczki systemowej. Inaczej jest w przypadku już istniejących podłóg, czy to wewnątrz czy na zewnątrz budynku. Modernizując wnętrze nie zawsze zmieniamy płytki, ale nie stanowi to przeszkody w instalacji wycieraczki pod wymiar. Można wtedy przykładowo wybrać wycieraczkę obiektową na antypoślizgowej macie >>

5. Teren przed budynkiem i strefa wejścia

To jedno z pierwszych pytań przy wyborze rodzaju wycieraczki do danego obiektu. Jaki teren mamy przed budynkiem? Wyłożony kostką, na bieżąco sprzątany, a przez to mniej brudu wnosimy do wnętrza, czy może w pobliżu znajduje się zaniedbany teren piaszczysty? Efekt końcowy, który chcemy uzyskać, wybierając jakąkolwiek wycieraczkę podłogową, zawsze jest ten sam – czyste podłogi w budynku. Dlatego, aby strefa wejścia wyglądała estetycznie, wybierzmy dobrą wycieraczkę systemową. Im wyższa, jak np. Combi Standard 22 , która jest montowana w sporym zagłębieniu, tym więcej niechcianego piachu i zanieczyszczeń pozostawimy na zewnątrz.

Zdjęcie tytułowe: Pexels

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
logo

Napisz do nas
biuro@polentex.pl

Zadzwoń do nas
58 340 35 16

logo