wycieraczki tekstylne, wycieraczki obiektowe, podłoga w holu budynku

Wycieraczki tekstylne z funkcją skrobiąco-osuszającą

Wycieraczki tekstylne to klasyka mająca zastosowanie wewnątrz budynków nie od dziś. Siedziby firm, biura, szkoły, hotele, sklepy, kina i obiekty użyteczności publicznej – to miejsca, do których najczęściej zamawiane są tekstylne maty wejściowe. Po pierwsze estetyka, po drugie miękkie i komfortowe przejście na holu czy korytarzu, po trzecie skuteczne zbieranie wnoszonego brudu i wilgoci. Dodatkowa możliwość zadbania o wizerunek obiektu, dodając firmowe logo czy inny, istotny tekst dla przechodniów. Do wyboru mamy zatem tekstylne wycieraczki systemowe, tekstylne maty wejściowe oraz chodniki z logo, w zależności od zapotrzebowania wnętrza budynku.

Bogata kolorystyka, estetyczne wykończenie podłóg w budynku oraz skuteczność w wychwytywaniu brudu i wilgoci wnoszonych z dworu. To główne zalety zastosowania we wnętrzach budynków tekstylnych mat wejściowych i chodników.

Systemowe wycieraczki tekstylne

Obok standardowych wykładzin tekstylnych na wodoszczelnym podkładzie, zajmujemy się produkcją aluminiowych wycieraczek systemowych z wkładem typu ryps czy tekstylnym Protect Excellence.

wycieraczki tekstylne polentex

Systemowe wycieraczki tekstylne czy rypsowe wyróżnia trwałość (żywotność) i jeszcze większa skuteczność w zbieraniu brudu pod wycieraczką w tzw. osadniku lub zagłębieniu, w którym zamontowano taką matę wejściową. Cała wilgoć i zanieczyszczenia zatrzymywane i gromadzone są w jednym miejscu, zapobiegając zabrudzeniu reszty podłóg w obiekcie. Jest to szczególnie istotne przy dużym natężeniu ruchu w takich miejscach, jak szkoły, przedszkola, galerie handlowe, restauracje, markety. Aluminiowa konstrukcja w dopasowanej rozmiarowo ramce, z możliwością dobrania wkładu tekstylnego lub rypsu, to nie tylko trwała wycieraczka na lata, ale i uzupełnienie wystroju budynku. „Wtopiona” (zamontowana) odpowiednio w posadzkę z płytek ceramicznych stanowi jedną całość dla podłogi holu głównego. Nie przesuwa się, nie zagina i tym samym nie przeszkadza w ruchu kołowym rodzicom z wózkami dziecięcymi czy osobom niepełnosprawnym.

Tekstylne maty wejściowe

W naszej ofercie sprawdzonych i polecanych od lat wycieraczek obiektowych, na specjalną uwagę zasługują maty Protect Super i Protect Excellence. Unikalna struktura powierzchni tekstylnej wzbogacona o nitkę skrobiącą zapewnia „efekt szczotki”, skutecznie zdrapując brud. Do tego specjalne, tkane runo absorbuje do 6 litrów wilgoci oraz do 5 kg zanieczyszczeń na każdy metr kwadratowy maty.

Wycieraczki Protect powstały z 100% recyklingowanej przędzy ECONYL. Ich elastyczne podłoże gumowo-winylowe jest wodoszczelne oraz dobrze przylega do podłogi, nie zwijając się i nie przemieszczając. Kolorystyka od ciepłych brązów, beżów i czerwieni po uniwersalne szarości i antracyt, wpasuje się w każde klasyczne czy nowoczesne wnętrze.

wycieraczka tekstylna polentex przedszkole

Podobnym produktem są chodniki Iron Horse, idealne do zastosowań komercyjnych. Skutecznie zatrzymują wilgoć, piasek, kurz i pył, ograniczając roznoszenie się brudu i bakterii po całym budynku. Antypoślizgowa i antystatyczna guma jako podłoże (również na ogrzewanie podłogowe) oraz solidne włókna poliamidowe, utrzymują czyste i higieniczne podłogi w budynkach z dużym natężeniem ruchu.

Chodniki z logo

Alternatywa dla wolno leżących wycieraczek tekstylnych, do wykorzystania w wewnętrznych strefach wejść różnych obiektów – hoteli, restauracji, siedzib firm. Równie skutecznie chronią podłogi przed brudem i poślizgiem, przedłużając ich żywotność, szczególnie w miejscach najczęściej uczęszczanych oraz zatrzymują wnoszoną wilgoć. Produkowane są na zamówienie pod dany nadruk technologią JET PRINT z gwarancją jego trwałości. Chodniki z logo występują w kilku szerokościach i w maksymalnej długości do 4 metrów.

mata tekstylna chodnik z logo hotel astor

Chętnie doradzimy Państwu, jaka wycieraczka tekstylna sprawdzi się najlepiej w Państwa obiekcie. Zapraszamy do kontaktu >>

Zdjęcia: Polentex

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
logo

Napisz do nas
biuro@polentex.pl

Zadzwoń do nas
58 340 35 16

logo