wycieraczka dom pies ogród

Zewnętrzna wycieraczka do domu – jaką wybrać?

Zewnętrzna wycieraczka do domu przed wejście główne lub drzwi tarasowe z ogrodu, bywa na wagę złota! Szczególnie, jeśli wśród domowników są dzieci i/lub zwierzęta, przesiadujące na zmianę w domu i ogrodzie. Ochrona podłóg na parterze domu przed piaskiem, trawą i mokrymi śladami po błocie, to zbawienie dla niejednej gospodyni. Czasami wystarczy zabezpieczyć każde wejście z ogrodu w dobrą i skuteczną oraz niewielką wycieraczką zewnętrzną, a większość brudu spod podeszwy obuwia, psich łap czy bosych stóp, pozostanie na dworzu. Jaka zatem wycieraczka sprawdzi się w domu przed wejściami najlepiej? Systemowa wycieraczka aluminiowa czy serratowana wycieraczka stalowa? Poznajcie wady i zalety każdej z tych opcji.

Zewnętrzna wycieraczka do domu – jaka powinna być?

Szukając skutecznej wycieraczki zewnętrznej do domu na przynajmniej pięć najbliższych lat, zwracamy uwagę na jej wygląd, funkcjonalność oraz sposób jej instalacji. Wszystko jest ważne. Bo nic nam nie da ładna z wyglądu wycieraczka, jeśli wiatr będzie ją zwiewał spod drzwi, gdy nie ma możliwości zamontowania jej w posadzce. Albo odwrotnie, ciężka wycieraczka stalowa, która nie zbiera wilgoci tak dobrze, jak guma, choć wspaniale zeskrobuje brud. Dużo zależy od tego, gdzie jest posadowiony nasz dom i jak wygląda jego otoczenie.

Jakie otoczenie domu – taka wycieraczka zewnętrzna

W przypadku terenu niewybrukowanego, gdzie przeważa cudowna zieleń, ale też piach i błoto przy deszczowej aurze, warto zaopatrzyć się w prawie, że niezniszczalną wycieraczkę stalową Chociażby przy wejściach bezpośrednio z ogrodu – przed stopniem na taras czy wejściem głównym do domu. Tutaj sprawdzi się również wycieraczka gumowa ażurowa, pod warunkiem, że miejsce wokół jest ogrodzone i nie odleci nam ona razem z wiatrem. Zaleca się także, aby wycieraczki gumowe nie były wystawione ciągle i bezpośrednio na działanie słońca, a więc zadaszone wejście do domu będzie takim dobrym miejscem.

wycieraczka zewnetrzna do domu ogrod wejscie do domu

Jeśli natomiast ścieżki prowadzące do domu to szerokie chodniki, gdzie nie zbiera się duża ilość piasku, systemowa wycieraczka aluminiowa – to najlepszy, możliwy wybór. Dzięki bogatej palecie kolorów wkładów oraz różnej ich funkcjonalności, łatwo ją dopasować do architektury budynku czy ogrodu. Najbardziej uniwersalnym i skutecznym rozwiązaniem będą tu wkłady szczotka-guma, czyli połączenie powierzchni zeskrobującej brud z dobrze odprowadzającą wilgoć gumą. Jeśli natomiast wahamy się pomiędzy wycieraczką stalową , a aluminiową, bo zależy nam przede wszystkim na funkcji czyszczącej, to alternatywą jest tutaj wycieraczka z samym wkładem szczotkowym.

Wycieraczka zewnętrzna z marketu, czy bezpośrednio od polskiego producenta?

To tak, jak z kupnem butów. Jedni wolą kilkanaście par trampek, traperów i butów na obcasie 😉 (taniej, ale więcej!), inni zaś decydują się na jedną, wygodną oraz porządną parę butów na kilka sezonów. Podobnie jest z produktami dla domu, szczególnie tymi, które są mocno eksploatujemy na co dzień. A do takich należą wycieraczki zewnętrzne, które powinny być skuteczne w zbieraniu zanieczyszczeń z dworu i odporne na różne warunki atmosferyczne.

O zakupie wycieraczki z marketu decyduje przede wszystkim cena. Część osób woli kupić gotowy i tańszy produkt, a później zmieniać go, co sezon lub dwa, na nowy. Są jednak i tacy, którzy wolą zainwestować czas i pieniądze (nie dużo większe!) w porządny produkt na kilka następnych lat.

Dlaczego profesjonalna wycieraczka systemowa okazuje się lepsza?

Zalety wycieraczek bezpośrednio od polskiego producenta to przede wszystkim gwarancja jakości atestowanych materiałów, z których są wykonane, a więc i skuteczność produktu na co dzień. Dodatkowo możliwość dopasowania produktu pod własne potrzeby, dzięki różnym wkładom w różnorakiej konfiguracji i kolorystyce.

Podobnie jest z montażem. Jeśli chcemy zatrzymać brud na dworze i ograniczyć jego wnoszenie do domu, warto wybrać wycieraczkę systemową montowaną w posadzce. Powstaje w ten sposób przestrzeń pod matą, gdzie zbiera się cały brud i nie roznosi naokoło. Wystarczy to miejsce odkurzyć lub zamieść raz w tygodniu, a porządek na podłogach domu czy mieszkania zostanie utrzymany, a domownicy szczęśliwi, że nie muszą już tyle sprzątać!

W przeliczeniu na złotówki na przestrzeni od 3 do 5 lat. Wycieraczki z marketu zmieniać będziemy zdecydowanie częściej (słabsza jakość i skuteczność), jeśli chcemy utrzymać wnętrze domu z czystymi podłogami. Po kilku sezonach takich zakupów zbierze nam się taka sama, jak nie wyższa kwota (tym bardziej, że wszystko drożeje z dnia na dzień), za jaką byśmy zakupili dobrą wycieraczkę systemową. Nie licząc już czasu przeznaczonego na sprzątanie, kiedy przez większą część roku za oknem pada i wieje (rozwiewa piasek po ogrodzie). Nasz codzienny wysiłek, jako osób dbających o czysty i komfortowy dom, a jednorazowa inwestycja w dobrą wycieraczkę zewnętrzną, staje się bezcenny! 😉

Jeśli macie Państwo jeszcze wątpliwości, czy ten produkt rzeczywiście się Wam przyda i będzie skuteczny lub którą wycieraczkę wybrać? Nasi eksperci, którzy od ponad 20 lat pracują w branży wycieraczek systemowym, chętnie odpowiedzą na Państwa pytania >>

Zdjęcia: Pexels

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
logo

Napisz do nas
biuro@polentex.pl

Zadzwoń do nas
58 340 35 16

logo