Jak serwisować systemowe wycieraczki obiektowe? Serwis takiej wycieraczki to nic innego jak dbałość o jej codzienne użytkowanie, aby służyła nam przez kilka następnych lat. Dobrej jakości produkt z wytrzymałych materiałów to jedno, natomiast jego użytkowanie na co dzień, to druga istotna kwestia. Warto, już od momentu zamontowania wycieraczki obiektowej, wiedzieć, w jaki sposób i jak często ją czyścić. Wszystko zależy od typu wycieraczki oraz jej umiejscowienia (montażu). Chętnie podzielimy się z Państwem naszym wieloletnim doświadczeniem w zakresie serwisowania naszych produktów, aby spełniały swoją rolę jak najdłużej.
Jak serwisować systemowe wycieraczki obiektowe? Ogólne zalecenia
Użytkowanie wycieraczki obiektowej jest dość prostą sprawą, jeśli tylko znamy jej przeznaczenie i możliwości. Standardowo wystarczy ją regularnie odkurzać np. 1-2 razy w tygodniu, w zależności od natężenia ruchu pieszego czy warunków atmosferycznych panujących aktualnie za oknem. Wiadomo, że jak dzień jest mokry, pada śnieg lub deszcz, wtedy więcej brudu przynoszonego z dworu zbiera się pod wycieraczką i wskazane jest jej częstsze sprzątanie. Poza tym, dobrej jakości wycieraczka obiektowa to oszczędność czasu i pieniędzy, a do tego estetyczne i czyste wnętrze budynku.
Obiektowe wycieraczki systemowe montowane w zagłębieniach
Rodzaj montażu wycieraczki systemowej oraz jej przeznaczenie to istotne kwestie, które powinny być omówione już na etapie zakupu produktu. Dlatego jako producent z 30-letnim doświadczeniem w aranżacji czystych stref wejścia do różnych obiektów, chętnie doradzamy Klientom, co najlepiej się u nich sprawdzi.
I tak, wycieraczki systemowe montowane w zagłębieniach w posadzce, sprzątamy w bardzo prosty i łatwo dostępny sposób. Rolujemy i wyciągamy wycieraczkę, a następnie odkurzamy miejsce pod nią (zagłębienie, osadnik) lub czyścimy za pomocą zmiotki. Czynność tą wykonujemy tak często, jak wymagają tego warunki pogodowe za oknem. W przypadku osadników z odpływem przyłączonym do kanalizacji, sprzątanie wycieraczki odbywa się samoistnie i na bieżąco, gdyż brud spływa z wodą. Jednak warto minimum raz w tygodniu zajrzeć do wanny odpływowej i oczyścić ją z większych zanieczyszczeń.
Drugą kwestią pozostaje dbanie o produkt zgodnie z jego przeznaczeniem. Wycieraczki systemowe Combi Junior 12 i Combi Standard 17 ze względu na niższy profil aluminiowy i tym samym jego zmniejszoną wytrzymałość pod względem ciężaru, nie są zalecane w ruchu kołowym. Natomiast Combi Standard 22 i Combi Strong 22 mają już możliwość ruchu wózków w granicach 250-500 kg wagi i są przystosowane do obiektów, gdzie taki ruch się najczęściej odbywa (markety, lotniska, szpitale).
Wolno-leżące maty wejściowe
Jak natomiast serwisować nie systemowe, a wolno-leżące wycieraczki obiektowe? W przypadku wycieraczek podłogowych niewmontowywanych w posadzki, ich sposób użytkowania jest podobny, jak w przypadku wykładzin czy dywanów. Wystarczy kilka razy w tygodniu, w zależności od zabrudzenia podłogi (pogoda, natężenie ruchu), odkurzyć taką matę gumową czy tekstylną matę z logo.
Kraty stalowe
Wycieraczki stalowe stosowane są głównie na zewnątrz m.in. na budowach przed wejściem do inwestycji, przy stopniu wejściowym do budynku firmy, fabryki lub obiektu użyteczności publicznej. Ich głównym zadaniem jest ścieranie brudu z podeszwy obuwia, dlatego całe zanieczyszczenia pozostają bezpośrednio pod kratą stalową. Zaleca się, aby sprzątać miejsce pod kratą zmiotką, minimum raz w tygodniu, w zależności od zabrudzenia terenu wokół.