Wycieraczki systemowe dbają nie tylko o estetykę i czystość w budynku, ale również o bezpieczeństwo osób go odwiedzających. Jest to istotne szczególnie porą jesienno-zimową, kiedy opady deszczu i śniegu sprawiają, że nawet najlepszy gres zamienia się w niebezpieczną ślizgawkę na schodach czy przy wejściu do budynku. O kosztach leczenia złamania i odszkodowania właściciela obiektu nie wspominając. Zdecydowanie warto zabezpieczyć strefę wejściową odpowiednio dobraną wycieraczką obiektową. Podpowiadamy, jak skutecznie zabezpieczyć wejście do budynku przed ryzykiem poślizgnięcia się.
Wycieraczki systemowe na schody
Wycieraczki systemowe skutecznie zadbają o bezpieczeństwo przechodniów. Schody to zdecydowanie jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w budynku. Wystarczy odrobina wody na podłodze z płytek ceramicznych i już nie potrzeba wiele do upadku. Szczególnie jest to istotne w obiektach mieszkalnych, szpitalach, szkołach, obiektach sportowych i galeriach handlowych… Czyli tam, gdzie pojawiają się dzieci i osoby starsze.
Wycieraczka antypoślizgowa na schody ma zatem kilka funkcji:
– ochrona dla ruchu pieszego przed poślizgiem na schodach,
– czyszczenie podeszwy obuwia poprzez zeskrobywanie brudu,
– pochłanianie wody z opadów i błota przyniesionego z dworu,
– utrzymanie strefy wejścia do obiektu w czystości,
– estetyczna jako wykończenie aranżacyjne przestrzeni obiektu.
Istotne jest, aby taka wycieraczka na schody była odpowiednio przymocowana i się nie przesuwała, a jednocześnie była łatwa w czyszczeniu. Najlepiej sprawdzą się tutaj systemowe wycieraczki obiektowe, które montuje się w specjalnym zagłębieniu. Dzięki temu wycieraczka jest przytwierdzona na stałe do podłoża – stopnia schodów, a sprzątanie jej polega na odkurzeniu samej przestrzeni pod nią. To optymalne rozwiązanie dla obiektów, gdzie na co dzień odbywa się średni lub duży ruch pieszy.
Wycieraczki antypoślizgowe wewnątrz budynku
Podobnie, jak w przypadku schodów, we wnętrzu budynku sprawdzą się systemowe wycieraczki obiektowe montowane w zagłębieniu lub specjalnym osadniku. Eleganckie, dopasowane rozmiarowo i kolorystycznie do wystroju wnętrza, a do tego wytrzymałe i łatwe w sprzątaniu. Do wyboru mamy profil aluminiowy z wkładem skrobiącym – szczotka lub guma i osuszającym – ryps. Różne wysokości wycieraczki systemowej pozwalają dopasować je do każdego wnętrza. Poznaj bliżej wysokiej jakości wycieraczki obiektowe polskie produkcji Polentex >>
Podobne zastosowanie antypoślizgowe mają także wycieraczki gumowe, stosowane zwykle przed wejściem do budynku czy wycieraczki tekstylne do wewnątrz. Duża absorpcja wody oraz właściwości skrobiące to są zalety mat wejściowych. Górna warstwa takiej wycieraczki wyglądem przypomina wykładzinę lub dywan, a dolna jest antypoślizgowa i wodoszczelna. Wycieraczki gumowe np. typu Safe Link przydadzą się także w fabryce na produkcji, dzięki swoim ergonomicznym właściwościom, dbając nie tylko o bezpieczeństwo, ale również o komfort pracownika.
Maty antypoślizgowe gumowe
Wspomniane wyżej maty antypoślizgowe gumowe stosowane są jako wyposażenie BHP w zakładach pracy. Czy też w lokalach gastronomicznych ze względu na odciążenie osoby pracującej w pozycji stojącej np. na kuchni. A do tego to dobre zabezpieczenie dla podłóg przed rozlanym olejem czy żrącym środkiem chemicznym.
Antypoślizgowe maty gumowe są także niezastąpione w obiektach sportowych. Na basenach czy w łazienkach, gdzie mokre płytki podłogowe stanowią duże ryzyko poślizgnięcia się dla użytkowników obiektu.