Czy wycieraczki obiektowe są niezbędne w budynku? Czy warto w nie zainwestować? Jakie są korzyści posiadania profesjonalnej wycieraczki w budynku? To najczęstsze pytania osób wstępnie zainteresowanych naszym produktem. Dlatego, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, odpowiadamy i opisujemy „za” i „przeciw” posiadania wycieraczki obiektowej. Po zagłębieniu w temat wycieraczek, okazuje się najczęściej, że to niezwykle potrzebny produkt ułatwiający życie na co dzień.
Wycieraczka obiektowa, a produkt gotowy z marketu
Na wstępie warto zaznaczyć, czym wycieraczka obiektowa różni się od znanej nam wszystkim wycieraczki z marketu? Głównie gwarancją dłuższej żywotności i wytrzymałości. Inaczej wygląda to w przypadku produktów będących w masowej sprzedaży, gdzie rzadko kiedy producent podpisuje się pod swoim wyrobem obiema rękami. A co z serwisem posprzedażowym takiej wycieraczki i ewentualną reklamacją, jak nie spełni ona swojej obiecanej funkcji? W markecie możliwy jest jedynie zwrot w przypadku niezadowolenia. Ale wiadomo, nie o to nam chodzi, tylko o dobry produkt pomocny w utrzymaniu czystości na co dzień. I wtedy wkraczają sprawdzone wycieraczki obiektowe polskiej produkcji. Doradztwo fachowców oraz dobór odpowiedniej wycieraczki wg jej funkcjonalności. A do tego zwymiarowanie miejsca w obiekcie w strefie wejścia przez fachowca, produkcja pod wymiar, montaż, gwarancja i serwis… To są zalety zakupu bezpośrednio u producenta. Wystarczy choć raz na sam początek zamówić taką wycieraczkę systemową, a od razu widać różnice w jej użytkowaniu przez kilka następnych lat.
Systemowe wycieraczki aluminiowe na kilka następnych lat
Jako wieloletni producent (tylko i wyłącznie!) wycieraczek obiektowych, chętnie doradzamy naszym Klientom w wyborze najlepszej dla nich systemowej wycieraczki aluminiowej. Tylko dobrze dobrany produkt, sprawdzi się w 100% w danym obiekcie. Aby produkt służył nam przez kilka następnych lat powinno się brać pod uwagę: rodzaj budynku i jego wymagania, intensywność ruchu pieszych, teren wokół. Najtrwalsze, o najdłuższej żywotności, wyprodukowane z materiałów najwyższej jakości, atestowane – takie są systemowe wycieraczki aluminiowe polskiej produkcji Polentex. W zależności od miejsca ich ulokowania w strefie wejściowej obiektu, na zewnątrz czy wewnątrz, mamy do wyboru trzy rodzaje wkładów. Guma i szczotka mają głównie za zadanie zeskrobywać brud spod obuwia, natomiast ryps (wkład tekstylny) dodatkowo osuszać brudną podeszwę. Wszystkie zanieczyszczenia spod butów przechodniów pozostają w zagłębieniu pod aluminiową wycieraczką systemową. Oszczędza to i czas i pieniądze na częste sprzątanie obiektu oraz dba na bieżąco o estetyczne i czyste wnętrze.
Gumowe i tekstylne wycieraczki obiektowe utrzymujące czystość w obiekcie
Obok wycieraczek aluminiowych, w budynkach spotykamy często również wycieraczki gumowe i tekstylne. Ich zastosowanie oraz funkcjonalność są różne. Warto mieć to na uwadze przy ich wyborze, kupując w sklepie lub zamawiając taki produkt pod wymiar w fabryce. Te pierwsze, jak np. mata gumowa ażurowa, stosuje się głównie przed wejściem do obiektu, na halach produkcyjnych, w magazynach – Safe Link czy Fingertip. Nietypową, bo dwustronną wycieraczką szwedzkiej marki premium jest Kabe Mat Original, której jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na Polskę, to połączenie ocynkowanej stali z twardą i wytrzymałą gumą. Produkt obecny m.in. w restauracjach McDonald’s, czyli w miejscach ze średnim natężeniem ruchu, w zależności od lokalizacji obiektu.
Wycieraczki tekstylne, podobnie jak guma, potrafią zeskrobywać brud spod obuwia, dzięki zastosowaniu tzw. nitki skrobiącej w ich budowie. Najlepszym tego przykładem jest Protect Excellence. Dodatkowo pełni ona funkcję osuszającą, co ma szczególne znaczenie w przypadku poruszania się wewnątrz budynku. Bezpieczne i czyste wnętrze w szkołach, hotelach, szpitalach czy centrach handlowych. Wydajność dla metra kwadratowego takiej wycieraczki tekstylnej to 6 litrów wody i 5 kg zanieczyszczeń!